Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

I miejsce w ogólnopolskim konkursie klubów 4H

b_150_100_16777215_00_images_stories_2013_konkurs_bukowa_naglowek_mleko.jpgKlub 4H „Bukowianie”  to grupa uczniów pełnych energii, zaangażowania i chęci  do działania, co potwierdzili przystępując do Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce. Realizując cele konkursu „DROGA MLECZNA, CZYLI OD KROWY DO GOTOWEGO PRODUKTU NA STOLE”, zaplanowaliśmy wiele ciekawych działań. Nasze przygotowania rozpoczęliśmy od przeprowadzenia sondażu na temat picia mleka i spożywania produktów mlecznych przez uczniów naszej szkoły. 

 Okazało się ,że tylko 20% uczniów codziennie pije mleko lub zjada jakiś jogurt. Wyniki sondy stały się dla nas motywacją i motorem wszystkich działań.  Zdobywanie wiadomości odbywało się w sposób bardzo aktywny. Odwiedziliśmy  gospodarstwo rolne Państwa Banasików w Niwiskach Gruszczyńskich, którzy maja najnowocześniejszą zlewnię mleka w gminie Krasocin.  Klubowicze  mieli  tam okazję zobaczyć hodowlę krów. Z bliska przyjrzeliśmy się urządzeniom m.in. dojarce i zbiornikowi do przechowywania mleka.  Wizyta w miejscowym supermarkecie pogłębiła  naszą wiedzę  na temat różnorodności produktów mlecznych i ich przechowywaniu.  Uczniowie zdobywali też informacje na temat mleka w aspekcie zdrowotnym. Przedszkolaki podczas tego spotkania otrzymali od klubowiczów mleko w kartonikach. Uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych  w bibliotece szkolnej i Centrum Multimedialnym.,   aby jak najwięcej dowiedzieć się o wartościach odżywczych mleka i produktów mlecznych. Pod czujnym okiem naszych kucharek szkolnych  p. Basi i p. Agaty samodzielnie przyrządzaliśmy koktajle. Chcąc zachęcić uczniów  do spożywania mleka i produktów mlecznych, ogłosiliśmy na terenie naszej szkoły kilka konkursów, np :na wykonanie piramidy żywieniowej, hasła promujące mleko i produkty mleczne oraz konkurs plastyczny „Krowa, która daje najlepsze mleko” . Podsumowując nasze działania, wykonaliśmy plakat i album w kształcie, oczywiście kubka mleka, ze śmieszną różową krówką pod hasłem „jedz jogurty i pij mleko, wtedy zajdziesz hen daleko”. W myśl naszego hasła, zaszliśmy bardzo daleko, uzyskując maksymalną ilość punktów czyli 40 , a tym samym zajmując I miejsce.

 

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00