Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 24 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

BIEDRONKI O KROK OD MEDALU!!!

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Bukowa_Tymbark_n_IMG_0520.JPG   Drużyna  dziewcząt „Biedronki” ze Szkoły Podstawowej w Bukowie jako jedyna z powiatu włoszczowskiego brała udział w Wielkim Finale Wojewódzkim Rozgrywek XVIII edycji ,,Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”- Mistrzostwa U- 8. 23 kwietnia 2018 roku na stadionie Grody w Ćmińsku  odbył się Wielki Finał Wojewódzki.  Pierwszy mecz  nie napawał optymizmem, a na dodatek Biedronki trafiły na ubiegłoroczne finalistki.

    Po zaciętej grze, gdzie  wykazały się ogromną wolą walki  weszły do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. W półfinale też szło bardzo dobrze, gdyż przez pierwszą połowę i do ostatniej sekundy drugiej połowy prowadziły. Po strzeleniu gola wyrównującego przez przeciwniczki  rozległ się gwizdek kończący mecz. Niestety w karnych los uśmiechnął się dla przeciwniczek pomimo świetnego bronienia przez naszą bramkarkę, a mianowicie Adę Nykiel, która obroniła 2 karne, w trzecim rzucie nie udało się obronić. Niestety o 3 miejsce już biedronki nie chciały walczyć. Po słowach otuchy p. trenerki Elżbiety Struskiej i rodziców, a szczególnie sędziego przystąpiły do gry. Z przeciwniczkami, gdzie w grupie wygrały to w ostateczności uległy przegrywając jedną bramką.
   Rywalizację ukończyłyśmy na bardzo dobrym, lecz nie lubianym przez większość sportowców czwartym miejscu - to jesteśmy dumne, a przede wszystkim zadowolone z wielu nagród jakie otrzymałyśmy. Oprócz pucharu otrzymałyśmy wszystkie takie same nagrody jak za pierwsze trzy miejsca i stałyśmy też na podium. Były to: paczki ze słodyczami, medale, gadżety, czapki, oraz komplet strojów sportowych dla szkoły.
   W drodze powrotnej uczennice już zapomniały chwilowy niedosyt i pytały o wyjazd w przyszłym roku na  turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wyjazd na turniej to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda.  Najważniejsza jednak była dobra zabawa w duchu fair play. Biedroneczki w składzie: Vanessa Dobrowolska, Amelia Wijas, Ada Nykiel, Antosia Gawor, Eliza Giemza, Amelia Mróz, Kaja Kotwica, Emilia Hadam i Marta Pawińska.Wielkie podziękowanie należy się rodzicom, którzy dzielnie kibicowali i służyli pomocą tzn. p. Mróz,  p. Gawor, p.Giemza i p. Kotwica. Dziewczyny zapamiętają ,że zawsze należy walczyć do końca!!!

   ,,KAŻDA PORAŻKA JEST PO TO, BY NAS NAUCZYŁA TEGO, CZEGO NIE NAUCZY NAS ŻADNE ZWYCIĘSTWO”.

   Oto galeria zdjęć z turnieju:

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00