Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 27 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

KGW Mieczyn i KGW Czostków na Powiatowym Święcie Ryby i Lasu we Włoszczowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_84_n_P1150845.JPG23 września Panie z KGW Czostków i KGW Mieczyn reprezentowały gminę Krasocin na powiatowej  imprezie plenerowej pn. Włoszczowa rybą i lasem stoi„. W trakcie imprezy Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy wzięły udział w dwóch konkursach: Na najlepsze stoisko oraz o miano  Najlepszego Dania Rybnego „CARPIE JEM”.  „Czostkowianki” do konkursu kulinarnego wystartowały z  potrawą z karpia w galarecie po staropolsku oraz galantyną z karpia po polsku podawaną z jajkiem i warzywami, natomiast KGW  Mieczyn przygotowało  natomiast następujące potrawy:

- wyborne kuleczki  z karpia,
- zupa z karpia,
- karp z suszonymi pomidorami i orzechami z miodem,
- sałatka z karpia z warzywami,
- karp w zalewie octowej.

 Ponadto wśród potraw, którymi Panie częstowały uczestników festynu można było znaleźć pasztet z królika, kapustę z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodkości w postaci pysznych ciast. Na stoiskach można było znaleźć również przeróżne przetwory z owoców lasu. Stoiska z naszej gminy pięknie przystrojono skarbami runa leśnego np. można było znaleźć postaci pani i pana leśniczego stojących na straży licznych leśnych zwierząt oraz pozostałych skarbów lasu

 Bardzo miło nam poinformować, że w konkursie na najładniejsze stoisko II miejsce zajęło KGW Mieczyn, które nie miało jednak sobie równych w drugim konkursie:  Na najlepiej przygotowaną potrawę z ryb „CARPE JEM”. Walory smakowe potraw oraz sposób ich podania dały KGW Mieczyn I miejsce w tym konkursie. Zwycięskie potrawy KGW Mieczyn to: zupa z karpia, karp z suszonymi pomidorami   i orzechami włoskimi, wyborne kluseczki z karpia i sałatka z karpia  z warzywami.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00