Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 27 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

"Warto się badać" - uroczyste podsumowanie akcji profilaktycznej

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_89_n_DSC_0192.JPG    W dniu 27 września br. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród rzeczowych, paniom z terenu gminy Krasocin, które skorzystały z badań mammograficznych oraz cytologicznych w ramach akcji profilaktycznej, przeprowadzonej przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach przy wsparciu Gminy Krasocin oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Krasocinie.

    W uroczystości udział wzięli  przedstawiciele ŚCO w Kielcach, przedstawiciele urzędu gminy oraz 21 pań z terenu gminy Krasocin wylosowanych spośród wszystkich przebadanych osób. Przypomnijmy, że w dniach 27-28 sierpnia br. przy Ośrodku Zdrowia w Krasocinie, lekarze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, przeprowadzili profilaktyczne badania mammograficzne i cytologiczne. Łącznie badaniom poddało się 137 pań. W dniu 12 września 2018 r. w Urzędzie Gminy Krasocin, odbyło się losowanie 21 zwycięskich numerów, wśród przebadanych. Protokół z losowania został przekazany do  Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który według listy i przyporządkowanym numerom, poinformował przebadane osoby o wygranej nagrodzie (rower – nagroda główna oraz blender w ilości 20 sztuk jako pozostałe nagrody rzeczowe). Spotkanie przebiegało w atmosferze rozmów na temat profilaktyki zdrowotnej, która ma istotne znaczenie dla zdrowia i życia kobiet.

Dzięki systematycznym badaniom, można odpowiednio wcześnie wykryć niepokojące zmiany i zwiększyć swoje szanse na całkowite wyleczenie nowotworu. Dziękujemy wszystkim Paniom, które zdecydowały się zbadać oraz serdecznie zachęcamy do korzystania z badań profilaktycznych, przeprowadzanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii z uwagi na ich profesjonalizm oraz dokładność. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. O miejscu i terminie będziemy informować na łamach Biuletynu Gminy Krasocin oraz za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.krasocin.com.pl

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00