Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Dzień Bezpiecznego Internetu

 b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_24_n_DSC05459.JPGZgodnie z coroczną ideą propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych dzieci i młodzieży, w bibliotece odbyło się szereg zajęć skierowanych do dzieci ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Od 6 lutego do 8 lutego, zerówka pod opieką p. A. Wrony, klasa II b z p. I. Olczyk oraz klasa I a z Panią E. Świerczewską-Bała podczas zajęć ułożyły z kolorowych liter hasło Internet, stworzyły wspólnie sieć z kłębku wełny, aby zrozumieć działanie Internetu, a także wymieniły czynności, które możemy wykonywać w komputerze.

Następnie dzieci obejrzały bajkę z serii Owce w sieci, dzięki którym poznały główne zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Na zakończenie uczniowie kl. In b (p. E. Świerczewska-Bała) wspaniale wyrecytowali wiersz pt. "W sieci".

8 lutego w zajęciach uczestniczyła również kl. IV b z p. A. Wilk. Uczniowie obejrzeli dwie bajki z tej samej serii, aby przypomnieć sobie wiele ważnych zasad korzystania z sieci. Pracując w grupach wypisali skojarzenia ze słowem Internet. Ostatnim zadaniem uczestników było odgadywanie haseł za pomocą gry Wisielec.
 
Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” . Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA   

 

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00