Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 21 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_43_n_DSC_0179_3600x2400.jpg22 lutego w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie gościliśmy animatora z grupy Zaelektryzowani, który zaprezentował naszym uczniom pokaz  pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Animator udowodnił, że biologia, fizyka i chemia to fascynujące dziedziny nauki, a poprzez eksperymentowanie można poznawać świat. Prezentowany program był niezwykle ciekawy, animator starał się w niecodzienny  sposób przekazać wiedzę naszym uczniom, a ci  z zafascynowaniem oglądali doświadczenia.

Wszyscy z zapartym tchem śledzili efektowne eksperymenty, m.in. z rurą Bernoullego i lewitującymi piłkami. Uczniowie obserwowali właściwości metanu i mieszanki propan - butan, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla. Mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć w nich udział, co wzbudziło największy entuzjazm. Byli świadkami między innymi pożaru ławki i  płonącej ręki jednej z naszych uczennic, wybuchu balonu z gazem, zmieniającego się głosu pod wpływem helu, eksperymentów z balonami i butelkami. Treści spektaklu były humorystyczne, a uczniowie bawiąc się zdobywali wiedzę z zakresu fizyki, chemii i biologii.Wszystkie eksperymenty były dostosowane do wieku uczniów i bardzo ich zainteresowały. Wielu widzów miało możliwość wzięcia udziału w eksperymentach i bezpośredniego zetknięcia się ze światem zjawisk przyrodniczych, znakomicie się przy tym bawiąc. A wszystko to nie były czary, ani magia- to nauka i prawa fizyczne, które  uczniowie mogli poznać dzięki tym ciekawym eksperymentom. Panowie wzbogacili swój występ również o dużą dawkę humoru, zrobili ogromne wrażenie na naszych uczniach. Mam nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze z większą chęcią będą pogłębiać wiedzę i przeprowadzać doświadczenia na lekcjach biologii, fizyki i chemii w myśl zasady: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Mariola Kamińska

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00