Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

"Oto Pinokio - pajacyk mały, od rana humor ma doskonały. Na drewnianych nóżkach spaceruje, przez świat wielki wędruje".

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_147_n_a_(1).jpgDzieci z Samorządowego Przedszkola w Bukowie odbyły razem z drewnianym pajacykiem niezwykłą viaggio in Italia -  podróż do Włoch, która obfitowała w wiele atrakcji i niespodzianek. Na początku dzieci, z wypiekami na twarzy, obejrzały pierwszy odcinek  znanej na całym świecie włoskiej bajki “Pinokio” zatytułowany „Ten pajacyk ożył”. Zapoznały się z położeniem Włoch na mapie. Teraz już but Półwyspu Apenińskiego rozpoznaje każde dziecko. Wykonały także włoską flagę i poznały jej symbolikę. Odwiedziły stolicę Italii  oraz wysłuchały Romulusa i Remusa, którzy opowiedzieli niezwykłą historię o  powstaniu Rzymu.

Chłopców zainteresowało Koloseum, więc wspólnymi siłami zbudowali tę budowlę, a następnie wzięli udział w zawodach  sportowych  rodem z  tej włoskiej budowli. Dzieci nauczyły się także kilku zwrotów w języku włoskim i dlatego przez kolejne dni można było usłyszeć w naszym przedszkolu wesołe: „Ciao! ” i radosne „Buon giorno!" –  bardzo im się podobało powitanie we włoskim stylu.

Przedszkolaków zainteresowały również wulkany, dlatego zostały wprowadzone w temat poprzez pogadankę i zabawy ruchowe. By utrwalić zgromadzoną wiedzę, wykonały doświadczenie, w którym uzyskały dość efektowny wybuch wulkanu. Sprawiło im to dużo radości.  W następnym dniu dzieci dowiedziały się, że właśnie Włosi wynaleźli uwielbiane przez nich lody. Nie obyło się bez skosztowaniu włoskiego deseru.  Obejrzenie teledysku “Qndel – Włoskie Wakacje” – pozwoliło  ugruntować zdobyte do tej pory wiadomości. Przedszkolaki  zapamiętały, że Fiat i Ferrari to samochody  włoskiej produkcji. Wiedzą też, iż piłkarze włoscy należą do najlepszych na świecie. Polubili też utwory muzyczne pochodzące ze słoneczniej Italii.

Podsumowaniem tygodnia była niespodzianka - wizyta włoskiego kucharza Augusto, pod czujnym okiem którego odbyło się wspólne pieczenie pizzy. W całym przedszkolu rozchodził się  jej wspaniały zapach. Pizza wyszła wyśmienita i wyjątkowo szybko została  schrupana przez małych kucharzy. Podróż do Włoch okazała się dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem.

Arrivederci nella soleggiata Italia!

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00