Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

III Gminny Turniej Gier i Zabaw w Bukowie "Żyjmy Zdrowo na Sportowo"

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_149_n_turniej_gier_i_zabaw_Bukowa_(10)_(768x1024).jpgPo raz trzeci odbył się w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie Gminny Turniej Gier i Zabaw pod hasłem Na wesoło i sportowo w duchu fair - play. W zmaganiach sportowych uczestniczyły drużyny dziecięce z Krasocina, Bukowy, Ciesiel i Mieczyna oraz drużyna dorosłych w składzie T. Tatar, Z. Lichosik, E. Terpic – Zając, I. Gliściński oraz P. Satro i W. Lechowicz - uczniów III klasy gimnazjum. W zmaganiach turniejowych brały udział sześcioosobowe zespoły (2 osoby rezerwowe), które miały do wykonania 9 zadań (skaczące pstrągi, piłka w tunelu, rzut kółkiem, woda na pustyni, sztafeta ze skakanką, wyścig z obręczami, puzzle, odgadywanie owoców, najdłuższa skórka).

Otwarcia Turnieju dokonała pani dyrektor Agata Kapelusz- Derejska, która przywitała wszystkich zgromadzonych oraz życzyła wesołej i udanej zabawy. Po odprawie sędziowskiej i losowaniu miejsca startowego wszystkie drużyny spotkały się na wspólnej rozgrzewce przy muzyce, którą poprowadziła uczennica klasy III gimnazjum M. Wijas. Następnie rozpoczęła się długo oczekiwana sportowa  rywalizacja. Nad poprawnością i oceną poszczególnych konkurencji czuwała grupa sędziów - uczniów gimnazjum - w składzie: K. Sobczyk, K. Hajduk, Z. Łodej, M. Mróz, K. Kaczmarczyk, W. Frączek, M. Smól, K. Niedbał wspierane przez D. Sornata, B. Bębacza i M. Hajduka. Uczennice miały za zadanie czuwać nad poprawnością wykonywanych zadań, mierzyć czas każdej konkurencji, notować wyniki, a następnie zliczyć uzyskane punkty i pod czujnym okiem głównego sędziego -p. D. Wijas ustalić końcową klasyfikację. Uczeń Patryk Kupczyk był odpowiedzialny za sprzęt nagłaśniający.

Podczas całej imprezy panowała wesoła i gorąca  atmosfera. Sportowe zmagania wywołały u dzieci bardzo silne emocje, a element współzawodnictwa mobilizował uczestników do osiągania jak najlepszych wyników. Wszystkie drużyny świetnie sobie radziły z poszczególnymi zadaniami. W czasie ich wykonywania było dużo dobrej zabawy oraz niezapomnianych przeżyć. Uczniowie walcząc o punkty dla siebie i swoich placówek wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy w zespole, a przede wszystkim pokazali, że potrafią się doskonale bawić. Na słowa uznania zasługuje także drużyna dorosłych, która dzielnie walczyła, aby dotrzymać kroku swoim młodszym przeciwnikom. Wszyscy zawodnicy tej drużyny wykazali się ogromnym sprytem  i odwagą.

Szczególne wyróżnienia należą się p. Ewie Terpic - Zając, która pomimo braku sportowego obuwia, radziła sobie znakomicie i udowodniła, że najważniejszy jest duch walki. Pan T. Tatar oraz dzielnicowy p. Z. Lichosik, z wielkim zaangażowaniem, ze względu na nieliczny skład zespołu dorosłych, niektóre zadania wykonywali dwa razy, ale nie narzekali, tylko bawili się przy tym znakomicie. Po emocjonujących zmaganiach była chwila na ugaszenie pragnienia i poczęstunek. Na wszystkich czekały kolorowe, a przy tym bardzo smaczne kanapki przygotowane przez uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu i pyszne soczyste owoce, które ufundował Radny Gminy Krasocin p. Tomasz Tatar. Warto wspomnieć, iż to, co się działo, bacznie obserwowali: p. dyr. Agata Kapelusz- Derejska, p. dyr. Beata Mazur oraz Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński, który spróbował swoich sił w kilku konkurencjach sportowych. Obierając jabłko osiągnął wynik dający mu 3 miejsce w tej konkurencji.

Podsumowania i wręczenia nagród (medali, dyplomów i słodkości) wszystkim uczestnikom dokonali: gospodarz gminy p. I. Gliściński, dyrektor naszej szkoły p. A. Kapelusz – Derejska. Dziękujemy opiekunom drużyn biorących udział w spotkaniu za pomoc i zaangażowanie w sprawnym przeprowadzeniu turnieju i już dziś zapraszamy do Bukowy za rok!

Organizatorzy turnieju p. Iwona Żuralska, p. D. Wijas, p. E. Chyb

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00