Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

Cudownych rodziców mam… Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Mieczynie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_152_n_dd2019_41.jpgPiknik Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez szkołę. Cieszy się uznaniem wśród dzieci, rodziców oraz środowiska lokalnego. W tym roku w piątek 31 maja  pod hasłem: ”Cudownych Rodziców mam…”  uczciliśmy Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodzina była więc motywem przewodnim pikniku. Wszyscy jej członkowie mieli okazję wzmocnić więzi rodzinne, zintegrować się podczas wspólnych zabaw sportowo-rekreacyjnych i wspólnego biesiadowania.

Rodzinne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 09:00.  Dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości: Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego, rodziców i całą społeczność szkoły oraz złożyła życzenia świętującym dzieciom i rodzicom. Z życzeniami do dzieci i rodziców zwrócił się również pan wójt.

Część artystyczną rozpoczęła uczennica kl. VII Karolina Bednarska przepiękną piosenką  pt. „Cudownych rodziców mam…”. Następnie uczniowie z klas 0-III zaprezentowali przygotowaną z tej okazji część artystyczną w formie krótkich wierszyków, tańców i piosenek poświęconych rodzinie. Na zakończenie programu dzieci wręczyły róże swoim rodzicom.

Po części artystycznej rodzice  wraz z dziećmi udali się na plac zabaw i szkolne boisko, gdzie  czekało na nich wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Radę  Rodziców. Dzieci mogły brać udział w różnych zabawach przygotowanych przez animatorki z Bawialni „Kosia” z Małogoszcza. Panie proponowały dzieciom takie atrakcje, jak: malowanie twarzy, barwne balonikowe cuda, zabawy z chustą animacyjną czy przeciąganie liny. Było też puszczanie baniek mydlanych i taniec przy muzyce. Za wspólne zabawy i występy dzieci obdarowane zostały upominkami i słodyczami. Ale to nie wszystko.  Wiele radości sprawiły im zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli i trampolinie.
W tym wyjątkowym dniu o dzieciach nie zapomnieli także strażacy z OSP w Mieczynie. Przyjechali samochodem i opowiadali o swojej pracy oraz udzielali cennych wskazówek.

Starsi uczniowie z klas IV- VII rozegrali dwa mecze: w piłkę ręczną i piłkę siatkową. Kl. IV i V rywalizowały o puchar radnego  Mieczyna, a uczniowie z  kl. VI-VII walczyli o puchar dzielnicowego.  Puchary dla zwycięskich drużyn i medale dla wszystkich uczestników rozgrywek ufundowali: radny Mieczyna pan Mariusz Chruściel i dzielnicowy aspirant Zbigniew Lichosik.

Gdy ktoś poczuł się głodny mógł zjeść  kiełbaskę  z grilla, a dla smakoszy była wata cukrowa i inne słodkości – przepyszne babeczki upieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mieczyna, cukierki, lizaki.

Nad organizacją pikniku czuwała Rada Rodziców. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do pań: Marzeny Łapot, Anety Chruściel, Anity Frączek i Anny Klimczyk. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ogromny wkład czasu i pracy, aby wszystko się tak pięknie udało. Dziękujemy Rodzicom i Sponsorom, dzięki którym dzieci mogły się tak dobrze bawić.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00