Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 25 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Sukces MOD i Zespołu Tanecznego "APLAUZ" w Inowrocławiu.

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_180_n_DSC_0306.JPGW dniach 14-16 czerwca br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina wraz z zespołem tanecznym Aplauz wzięła udział w 47. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. Impreza okazała się tryumfem krasocińskich orkiestrantów, którzy zajęli II miejsce w rywalizacji koncertowej oraz I miejsce za musztrę paradną. Suma punktów zdobytych w tych konkurencjach pozwoliła na przyznanie Grand Prix festiwalu dla MOD Krasocin.

Tegoroczny festiwal był zwieńczeniem wielomiesięcznej ciężkiej pracy całego zespołu, wpieranego i przygotowywanego przez kierownictwo orkiestry oraz specjalnie na tę okazję zaangażowanych instruktorów. Występ w Inowrocławiu poprzedzony był weekendowymi warsztatami muzycznymi. Tydzień wcześniej orkiestra dopracowywała repertuar i szlifowała umiejętności pod okiem znanych nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale w całej Polsce muzyków i instruktorów.

Warsztaty rozpoczęły się w sobotę 08.06.2019 o godz. 9:00 próbami sekcyjnymi. Z krasocińskimi orkiestrantami pracowali tacy muzycy, jak Kuba Waszczeniuk, Tomasz Swiątczyński, Zbigniew Pasieka, Michał Dynia, Dariusz Kozieł, Iza Kudroń, Krzysztof Gajda i Adrian Malicki. Ćwiczenia w sekcjach miały na celu podnieść umiejętności techniczne uczestników warsztatów.

Kolejnym etapem była próba całej orkiestry, podczas której członkowie MOD Krasocin pod okiem zaproszonych instruktorów, jak również dyrygenta Leopolda Kwapisza dopracowywali konkursowy repertuar. Po zakończonej próbie generalnej podstawowy skład orkiestry udał się na próbę musztry paradnej, której przewodziła choreograf Iwona Dusza. W tym samym czasie zaproszeni goście prowadzili zajęcia z najmłodszymi członkami orkiestry, przygotowującymi się do zasilenia stałego składu. Drugiego i ostatniego dnia warsztatów MOD Krasocin od porannych godzin trenował całością wraz z gośćmi repertuar koncertowy. Wsparcie merytoryczne i cenne uwagi instruktorów niewątpliwie wpłynęły na jakość wykonania utworów podczas rywalizacji w Inowrocławiu. Warsztaty nie były jednak ostatnim etapem przygotowań do występu podczas 47. ogólnopolskiego festiwalu. Krasocińscy muzycy przez cały tydzień ciężko trenowali pod okiem dyrygenta orkiestry Leopolda Kwapisza i choreograf Iwony Duszy, przygotowując się do ważnej imprezy muzycznej sezonu.

14 czerwca członkowie MOD Krasocin i zespołu Aplauz wyruszyli w podróż po sukces. Pierwszy dzień festiwalu był tym najbardziej intensywnym i wymagającym od zespołu pełnej mobilizacji. O godz. 15:00 rozpoczęło się muzyczne współzawodnictwo wszystkich orkiestr w kategorii przemarszu. Drugim etapem rywalizacji było wykonanie czterech utworów koncertowych na scenie amfiteatru, a zakończeniem zmagań orkiestr był pokaz musztry paradnej.

W sobotę, drugiego dnia festiwalu, wszyscy uczestnicy imprezy zgromadzili się w Parku Solankowym , by wspólnie z Arturem Andrusem dać koncert bardzo licznie zgromadzonej publiczności.  Była to swoista muzyczna uczta doceniona przez publiczność i nagrodzona uznaniem słuchających.

W niedzielę 16.06.2019, ostatniego dnia festiwalu, uczestnicy zgromadzili się o godzinie 12.00 przed muszlą koncertową. Każda z orkiestr mogła ponownie zaprezentować się wszystkim gościom, po czym nastąpiło   ogłoszenie wyników. I miejscem za wykonanie utworów koncertowych nagrodzono DMOD z Wręczycy Wielkiej. III miejsce w tej kategorii zajęła MOD z Woli.  MOD z Krasocina wraz z zespołem tanecznym Aplauz okazała się czarnym koniem festiwalu. Została uznana za najlepszą orkiestrę imprezy, otrzymując II miejsce za wykonanie utworów koncertowych, I za musztrę paradną oraz nagrodę Grand Prix.

Podczas festiwalu krasocińskim muzykom kibicowała 20 osobowa grupa z orkiestry OSP Piekoszów, która specjalnie na tą okazję wybrała się do Inowrocławia. Festiwal w Inowrocławiu był debiutem wójta  Ireneusza Gliścińskiego, który wystąpił z orkiestrą w pokazie musztry paradnej.

Serdeczne podziękowania od kapelmistrza Leopolda Kwapisza dla całej orkiestry za ogrom pracy i poświęcony czas, Iwonie Duszy za choreografię i przygotowanie musztry, z-cy kapelmistrza Krystianowi Pawłowskiemu oraz wszystkim instruktorom. Zarządowi Orkiestry za  pomoc przy organizacji wyjazdu. Dyrektorowi Zespołu Szkół w Krasocinie, p. Krzysztofowi Jasiowskiemu za udostępnianie obiektów szkolnych podczas przygotowań. Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiemu i Gminie Krasocin MOD Krasocin dziękuje za wsparcie finansowe.

W dniach 28 -30 czerwiec orkiestra wyjeżdża na Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP do Białegostoku.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA   

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00