Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 24 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Wakacyjnie, czyli co nam w duszy gra.

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_201_N_A_(3).jpgWycieczki, wyjazdy, rajdy to niewątpliwie najchętniej wybierane przez uczniów formy uczenia się poza salami lekcyjnymi. Ich rola szczególnie na drugim etapie edukacyjnym jest nie do przecenienia. Tego rodzaju zajęcia, za każdym razem kumulują w jednej formie organizacyjnej funkcje kształcące, wychowawcze, wypoczynkowe i zdrowotne, prowadząc do wszechstronnego rozwoju uczniów. Koniec roku szkolnego to najlepszy czas na przeprowadzenie tego rodzaju zajęć. W Szkole Podstawowej w Bukowie przeprowadzono kilka takich wyjazdów. Były to między innymi wycieczki: w Góry Świętokrzyskie, do Sandomierza oraz w Beskid Śląski.

Wyprawa w Góry Świętokrzyskie była organizowana dla uczniów klasy czwartej. Podczas jednodniowej wycieczki dzieci poznały Ciekoty. Miejsce, w którym dzieciństwo i lata młodzieńcze, spędził pisarz Stefan Żeromski. Z Doliny Wilkowskiej mogły obserwować Pasmo Masłowskie, Klonowskie oraz  Łysogórskie z najwyższym ich szczytem Łysicą. Podczas pobytu w Świętej Katarzynie, uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum Minerałów i Skamieniałości, a w nim szlifiernię kamieni i pracownię złotniczą. Kolejnym punktem tego wyjazdu był Święty Krzyż z całym zespołem klasztornym, jego historią, religią, kulturą, tradycją i przyrodą.

Wycieczka do Sandomierza miała nieco odmienny charakter i była przeznaczona dla uczniów klasy siódmej.  Jej celem było poznanie ziemi sandomierskiej z jego głównym, prastarym grodem Sandomierzem,  określanym przez Galla Anonima „Sedes Regni Principales”, czyli główna siedziba królestwa wczesnopiastowskiego, wymieniana  obok Krakowa i Wrocławia. Młodzież była zachwycona nie tylko historią miasta, ale również jego malowniczym położeniem nad rzeką Wisłą.

Trzeci wyjazd to trzy dni spędzone na południu Polski. Pierwszy dzień to zwiedzanie Zamku Pszczyńskiego, dawnej rezydencji książąt Hochberg von Pless, stajni książęcych, rynku oraz Pokazowej Zagrody Żubrów. Drugi dzień przeznaczony był na zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – Skrzycznego oraz lekcje trekkingu od Skrzycznego poprzez Malinowską Skałę, Malinów do Przełęczy Salmopolskiej. Kolejny dzień to zwiedzanie Wisły, Szczyrku oraz zdobycie Szyndzielni, góry Klimczok i poznanie schronisk górskich podczas naszego wędrowania.

Wszystkie przeprowadzone wycieczki miały swój własny, niepowtarzalny charakter. Były skierowane do różnej grupy młodzieży, ale miały wspólne cele, czyli: zdobycie, utrwalenie i poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia, uczenie się relacji interpersonalnych z rówieśnikami i nauczycielami, radzenie sobie w różnych, często trudnych sytuacjach.

Sławomira Jambor

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00