Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 24 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Wakacyjne podróże w bibliotece - Wietnam

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_188_N_zdjecie_glowne.JPGPodczas drugiego tygodnia wakacji wspólnie z dziećmi i młodzieżą udaliśmy się w kolejną ciekawą podróż – do Azji. Tym razem odwiedziliśmy Wietnam. Dzięki prezentacji dzieci mogły zdobyły garść ciekawych informacji o tym kraju oraz zobaczyły, jak wyglądają najpopularniejsze miejsca w Wietnamie, jak ubierają się i spędzają czas Wietnamczycy, poznali charakterystyczne dla tego państwa zwierzęta. Aby lepiej poznać ten kraj, sięgnęliśmy po książkę „Lien – lotos z zatoki Ha Long” Martyny Wojciechowskiej. W części plastycznej uczestnicy zajęć wykonali rysunek z użyciem kolorowego ryżu, którego Wietnam jest wiodącym producentem. Tak powstałe kameleony zdobią bibliotekę.

W czasie drugiego dnia zajęć dzieci stworzyły piękne akwarium oraz przesypywały piasek w poszukiwaniu makaronowych rurek, z których następnie ułożyły napis „Wietnam”. Nie zabrakło również wspólnych zabaw – zakręcania kwiatu lotosu z chustą, gry w Małpki czy łowienia rybek w wodzie (podczas, gdy pozostali zawodnicy dmuchając starali się zrobić fale).

Kolejne zajęcia upłynęły na testowaniu wiedzy naszych milusińskich. Młodsi odpowiadali na pytania głównie dotyczące bajek i zwierząt, starsi musieli wykazać się wiedzą ogólną. Po podliczeniu punktów zwycięzcami zostali Natalia (dzieci) oraz Adam (młodzież). W nagrodę losowali upominki.

Piątkowe zajęcia z robotami upłynęły na tworzeniu nowych robotów oraz trasy dla Photona. Gdy udało się to zrobić, przeszliśmy do programowania – tym razem poszło nam sprawniej. Na kolejnych zajęciach będziemy starali się rozbudować dotychczasowe projekty.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00