Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 2 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Kurs o finansach w bibliotece rozpoczęty!

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_217_n_DSC08126.JPGW dniach 25 oraz 31 lipca odbyły się spotkania organizacyjne uczestników kursu O finansach w bibliotece edycja VI w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie. Uczestnicy spotkań wypełnili krótką ankietę, na podstawie której został określony ich poziom wiedzy finansowej. Następnie został zrealizowany pierwszy temat kursu – tu „na pierwszy ogień” wzięliśmy Dziedziczenie. Uczestniczki kursu, głównie Panie powyżej 50 roku życia, zweryfikowały swoją wiedzę na temat dziedziczenia testamentowego oraz ustawowego oraz poznały szereg niuansów dotyczących tej tematyki. Zgodnie polecają kurs potwierdzając, że omawiany moduł to „Wiedza, która zapewni spokój Tobie i twoim bliskim”.

Zapraszamy do udziału w kursie - pozostają jeszcze miejsca wolne – zapisy osobiście lub pod numerem tel. 41 391 70 17.

Warsztaty biżuterii dla małych dam

W dniu 8 sierpnia w bibliotece publicznej w Krasocinie odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii dla dziewczynek. Każda mała dama lubi błyskotki, a nic nie daje większej satysfakcji niż własnoręcznie stworzona biżuteria. Podczas warsztatów powstały piękne bransoletki - uczestniczki spotkania miały do wyboru dwa rodzaje koralików aż w 24 kolorach! Ponadto mogły wybierać pośród dodatkowych ozdób – modnych zawieszek, literek w różnych kształtach oraz różnego rodzaju przekładek. Dziewczynki zrobiły po dwie bransoletki, które zabrały do domów – piękny prezent np. dla mamy, siostry lub przyjaciółki. Gotowe bransoletki można obejrzeć na zdjęciach. Warsztaty Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Drugie spotkanie uczestników kursu O Finansach w bibliotece edycja VI

W poniedziałek, 12 sierpnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się drugie spotkanie w ramach kursu O finansach w bibliotece edycja VI. Uczestniczki spotkania zapoznały się z tematem Zarabianie na emeryturze. Część uczestników kursu pobiera już emeryturę, natomiast pozostali uczestnicy dopiero będą się o nią ubiegać za kilka lat. Podczas spotkania przedstawiono zasady wyliczania emerytur sprzed reformy i po reformie z 1998 roku. Ponadto Panie dowiedziały się jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne. Spotkanie zakończyło się krótkim testem z omawianego działu – każda z Pań uzyskała 100 % punktów.

Gratulujemy!

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA  

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00