Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 7 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Program profilaktyczny: „Wolności oddać nie umiem” w wykonaniu Gabriela Fleszara

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_267_N_A_(1).jpg30 września 2019 roku na terenie naszej gminy miało miejsce niezwykle wydarzenie profilaktyczne. Uczniowie starszych klas szkół podstawowych uczestniczyli w programie z zakresu profilaktyki uzależnień pod hasłem: ”Wolności oddać nie umiem”.  Program wykonany został przez znanego wokalistę, gitarzystę oraz  aktora - Gabriela Fleszara. Przeboje „Kroplą deszczu”, „Bilet do nieba” czy „Kto panem kto sługą” to fragment najbardziej rozpoznawalnego dorobku muzycznego gwiazdy.

Artysta odwiedził uczniów w trzech szkołach: SP w Krasocinie, SP w Olesznie i SP w Bukowie. Uczniowie ze szkoły w Mieczynie uczestniczyli gościnnie w spotkaniu w Olesznie, natomiast młodzież z Ciesiel i Czostkowa w szkole w Bukowie. W  spotkaniach wzięło udział ok. 500 uczniów wraz z nauczycielami. W trakcie recitalu muzyk prezentował opowieści mające przestrzec młodzież przed wchodzeniem na drogę uzależnień, które przedzielone były piosenkami wykonanymi na żywo, z akompaniamentem gitary. Swój występ artysta rozpoczął od przeboju „Kroplą deszczu”, następnie przedstawił pierwszą opowieść odnoszącą się do własnych słabości. Była to historię o tym, jak łatwo ulec nałogowi palenia. Wokalista zmagał się z nałogiem tytoniowym, z którym pod wpływem prowadzonych spotkań profilaktycznych udało mu się zerwać. Prezentacje artysta wzbogacił o fakty oraz opinie naukowców dotyczące szkodliwości palenia. Nasz gość opowiadał o uzależnieniach, najbardziej zagrażających zdrowiu i życiu, które stają się coraz większym problemem społecznym. Prelegent starał się uświadomić młodzieży, że życie jest ciekawsze bez używek, które dają jedynie złudne szczęście, a tak naprawdę niosą cierpienie. Występ zakończył utworem „Kocham wolność”, który spełnił rolę swoistego podsumowania prelekcji, której myślą przewodnią było pokazanie prawdziwie wolnego życia  – wolnego od uzależnień.

Spotkania te były ciekawym wydarzeniem kulturalnym, a zarazem wartościową lekcję wychowawczą, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Program został sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA    

(fot. ZPO Oleszno: Aldona Kowalczyk).

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00