Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 28 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Europejski Tydzień Sportu w Bukowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_298_n_zd4.jpgW  Europejskim Tygodniu Sportu w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie uczniowie wszystkich klas wspaniale się bawili, a przy okazji przyswajali wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Dzieci podczas zajęć rozmawiały o znaczeniu wody w organizmie, roli drugiego śniadania i spożywania warzyw oraz owoców. Przygotowywały rozmaite plakaty, m.in. dotyczące aktywności fizycznej, zawartości witamin w lubianych i spożywanych owocach i warzywach. Uczestniczyły w różnych spotkaniach i przedstawieniach.

Dnia 25.09.2019 wszystkie zgłoszone drużyny wzięły udział w zorganizowanych w naszej szkole zmaganiach turniejowych, które dostarczyły wspaniałej zabawy i mnóstwa powodów do radości. Wśród 9 konkurencji najwięcej śmiechu wywołały: nietypowa przeprawa na drugą stronę Sali gimnastycznej z użyciem hula-hop oraz skoki na  skakance. Jak to zwykle bywa w czasie imprez sportowych ważną rolę odgrywają także kibice, którzy również w tym dniu znakomicie przygotowywali się do zawodów. Można było podziwiać pomysłowe transparenty, plakaty, okrzyki. Pani dyrektor, podczas podsumowania i wręczania nagród, szczególnie doceniła kibiców z klasy Vb.

W piątek w ramach kontynuacji przedsięwzięcia odbyło się spotkanie z panią dietetyk. Zaproszony gość omówił szczegółowo rozkład posiłków w ciągu dnia, piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Zwrócił uwagę na zaburzenia zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem. Po spotkaniu oficjalnym przyszedł czas na rozmowy indywidualne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

Natomiast 30 września 2019 na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie profilaktyczne z Gabrielem Flaszarem. W recitalu słowno-muzycznym artysta przekazał słuchaczom wiele ważnych treści. Przede wszystkim przestrzegał przed wchodzeniem na drogę uzależnień, zachęcał do dbania o własne życie i zdrowie, podejmowania aktywności fizycznej. Uświadamiał jak nieprzemyślane wybory i decyzje mogą zniszczyć plany i marzenia o szczęśliwym życiu.

Kontynuacją ETS będzie kampania "Zdrowo Żyjesz Wygrywasz", którą dzieci bardzo lubią i chętnie w niej uczestniczą. W czasie tej akcji młodzież będzie aktywnie spędzać przerwy, wspólnie z nauczycielami przygotowywać i spożywać II śniadanie (szczególnie klasy I-III: soki, przekąski, kanapki), na lekcjach wych. fiz. chętni uczniowie poprowadzą aerobik dla wszystkich klas. Jeżeli pozwolą warunki pogodowe, planujemy lekcje Nordic Walking, ogniska połączone z rozgrywkami sportowymi.

W naszej szkole będzie zdrowo i wesoło, bo doskonale wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

Organizatorzy: Iwona Żuralska, Dorota Wijas.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00