Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 8 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Julia, Dionizy, January

TURYSTYCZNE POWITANIE JESIENI

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_302_n_1.jpgKorzystając z pięknej jesiennej pogody  91 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Krasocinie, wybrało się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Dzieciom towarzyszyło 29 rodziców i 9 nauczycieli. Jedna grupa za swój cel obrała Krzemionki Opatowskie, które są największym w Europie rezerwatem archeologicznym, chroniącym neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego. Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły ekspozycje w pawilonach wystawowych, wioskę prehistoryczną i przeszły podziemną trasę turystyczną. Wyjazd uzupełnił posiłek zjedzony w Kielcach.

Dwie inne grupy wybrały się w okolice Świętego Krzyża. Uczniowie  wraz z rodzicami odbyli interesującą  podróż w czasie, bowiem pierwszym punktem programu był pobyt w osadzie średniowiecznej w Hucie Szklanej. Przy przejściu przez bramę, przy pomocy czarodziejskiego dzwoneczka, wycieczkowicze przenieśli się w czasie o kilka stuleci. W dwunastowiecznych zagrodach rzemieślników zobaczyli pracę stolarza, garncarki, tkaczki, rymarza. Mogli własnoręcznie utkać opaski i wykonać bransoletkę ze skóry. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się tajemnicza zielarka, która imponowała wiedzą na temat ziół i wywarów leczniczych. Czekała na naszą grupę  z podpłomykami z magicznym dżemem  i ze specjalnym naparem, który miał spowodować, że dzieci od tej pory będą grzeczne i mądre.

Następnie uczniowie wkroczyli do Świętokrzyskiego Parku Narodowego i pieszo dotarli do sanktuarium na Świętym Krzyżu. Po drodze podziwiali malowniczą przyrodę i nasłuchiwali odgłosów ptaków. Po modlitwie w klasztorze i ucałowaniu relikwii Krzyża Świętego najodważniejsi zeszli do krypty Jeremiego Wiśniowieckiego. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie gołoborza, unikatowej formy skalnej Gór Świętokrzyskich.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00