Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

60+ to nie wiek! To Styl Życia!

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_304_n_20191012_123041.jpgDnia 12 października czterdziestoosobowa grupa seniorów z Klubu Seniora w Krasocinie i w Bukowie wzięła udział w Międzynarodowych Targach Seniora w Kielcach. Przed godz. 10.00 byliśmy przed wejściem wschodnim, gdzie czekały już całe grupy seniorskie z terenu woj. świętokrzyskiego. Z niektórych gmin przyjechały, aż po 2 autokary.

Punktualnie o godz. 10.00 zostaliśmy zaproszeni do wejścia na scenę główną. Ludzi było tyle, że nawet miejsc siedzących brakowało – organizatorzy dostawiali krzesełka. Uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Seniora dokonał prezydent Kielc Bogdan Wenta. W języku ukraińskim powitał przybyłych gości z Winnicy, a w języku niemieckim reprezentację z Niemiec.

Na scenie głównej z przyjemnością obserwowaliśmy występy różnych zespołów seniorskich, np. chór „Czerwone Berety”, żeński „Ustąp babci miejsca”, występy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i inne. Wspólnie bawiliśmy się przy występie i tańcach zespołu „The Fifty Five” , „Perły z Lamusa” ze Skarżyska-Kamiennej i innych.

Seniorzy na scenie i na widowni pokazali tyle energii i radości, wzbudzając zachwyt innych młodszych obserwujących uczestników! Jednocześnie oglądając występy Seniorzy mogli zbadać wzrok, słuch, uczestniczyć w warsztatach, np. „Flower-power”, decoupage’u przypraw egzotycznych, strefie Beauty (porady kosmetyczne). Nasze Seniorki chętnie korzystały z zabiegów kosmetycznych (parafinowanie rąk, maseczki), warsztatów aktywności (nauka tańca).

W strefie wykładowej wysłuchaliśmy ciekawych wykładów pn. „Zaćma – cicha złodziejka wzroku. Możliwość leczenia w Polsce”, „Aktywność z nietrzymaniem moczu” – prezentacja Toruńskich Materiałów Opatrunkowych, czy „Bezpieczeństwo Seniora”.

Spotkanie z Wiesławą Kwiatek i Janiną Busk (uczestniczkami programu tv „Sanatorium miłości”) to faktycznie dojrzałość ze szczyptą szaleństwa! A, że w seniorach jest siła przekonywała niezwykle sympatyczna i bezpośrednia pani Teresa Lipowska (Basia Mostowiakowa z serialu „M jak Miłość”), od której otrzymaliśmy autograf (przewodnicząca stała w długiej kolejce, ale udało się!).

Z Targów Seniora przywieźliśmy różne gadżety, a przede wszystkim dużo uśmiechów na twarzy, pozytywnego nastawienia do życia, radości i przekonanie, że 60+ to nie wiek! To Styl Życia!. Za rok możliwe, że spotkamy się w większym gronie. Naprawdę warto!!!

Podziękowania kierujemy dla Zastępcy Wójta p. Jacka Sienkiewicza, który zaangażował się w akcję i zapewnił nam autokar oraz pracownicy Urzędu Gminy Anity Frączek.


Aktywni Seniorzy 60+
Krasocin i Bukowa

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00