Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

JUBILEUSZ 110 – LECIA KGW KRASOCIN

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_301_N_1.jpgW dniu 5 października 2019 roku odbyła się uroczystość 110 – lecia KGW Krasocin. W tym uroczystym dniu  nie mogło zabraknąć ważnych i znamienitych gości. Powiat włoszczowski reprezentował zastępca Starosty – P. Łukasz Karpiński, Urząd Gminy Krasocin zastępca Wójta – P. Jacek Sienkiewicz. Na zaproszenie odpowiedzieli również: radni Krasocina - P. Iwona Dusza i P. Krystian Pawłowski, radny i sołtys Lipia – P. Sylwester Stańczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Krasocinie – P. Magdalena Kowalczyk oraz zastępca dyrektora Publicznej Biblioteki – P. Anna Pawelec, pełniąca obowiązki kierownika GOPS w Krasocinie – P. Zdzisława Robak.

Nie zabrakło również przyjaciół naszego koła:  dyrektor Banku Spółdzielczego oddział Krasocin – P. Moniki Kania, radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – P. Artura Konarskiego, P. Urszuli i Krzysztof a Dudek, zarządu OSP Krasocin z Prezesem Bartłomiejem Robakiem na czele, członków zespołu „Włoszczowskie Muzykanty” oraz redaktora naczelnego „Moja gazeta lokalna” P. Rafała Banaszka.  Również w tym dniu nie mogliśmy zapomnieć o  byłych członkiniach Koła Gospodyń Wiejskich w osobach: P. Jadwiga Stramska, P. Marianna Łapot, P. Emilia Maciejewska, P. Beata Nowak – Telecka i P. Sławomira Matuszewska. Podczas uroczystości przewodnicząca KGW Krasocin powitała wszystkich przybyłych gości i podziękowała za przybycie. Następnie zostało odśpiewane tradycyjne 100 lat dla członków koła. Byłe członkinie zostały obdarowanie drobnymi upominkami ufundowanymi przez KGW Krasocin, przedstawiona została historia KGW, były przemówienia zaproszonych gości, a następnie  KGW Krasocin zaprezentowało kilka utworów, aby goście dobrze się bawili. Na koniec przyjaciele naszego koła – zespół „Włoszczowskie Muzykanty” pięknie śpiewali i grali. Nie mogło również zabraknąć tortu urodzinowego. Wszyscy goście dziękowali za piękne przyjęcie, na którym nie zabrakło takich pyszności jak: domowego bigosu, pysznych pierożków, czy domowego smalcu. Tak dostojna uroczystość może powtórzyć się dopiero za kolejne 10 lat, kiedy to koło będzie obchodzić już 120 –lecie. Wszystkim członkom  koła składam serdeczne podziękowanie za aktywną pracę  podczas przygotowań do uroczystości, a gościom za piękne upominki, które na pewno przydadzą się w dalszych działaniach naszego koła.

Na koniec pragnę złożyć podziękowania za wsparcie finansowe:
- Bankowi Spółdzielczemu Włoszczowa,
- Państwu: Urszuli i Krzysztofowi  Dudek – właścicielom Firmy „Usługi Ogólnobudowlane”
- OSP Krasocin,
- radnym: Pani Iwonie Dusza, Panu Krystianowi Pawłowskiemu i Panu Sylwestrowi Stańczykowi,
- radnemu powiatu włoszczowskiego – Panu Leopoldowi Kwapiszowi,
- radnemu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Panu Arturowi Konarskiemu.

Dziękujemy
Przewodnicząca KGW Krasocin Beata Rajek

 GALERIA  GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00