Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

XIX pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_308_n_a_(7).jpg„Wstańcie, chodźmy”. To hasło tegorocznej XIX pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w której 10 października 2019 r., uczestniczyli uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Bukowie pod opieką wychowawczyni pani Lucyny Wygoda i pani katechetki Ewy Terpic-Zając. Nasi pielgrzymi do Częstochowy udali się pociągiem, co dla niektórych było dodatkową atrakcją, bowiem tym środkiem transportu podróżowali po raz pierwszy.

  W drodze na Jasną Górę podziwialiśmy niezwykłe murale (wspaniałe malowidła na budynkach mieszkalnych) oraz pomniki niezwykłych ludzi: Marszałka Józefa Piłsudzkiego, Księdza Jerzego Popiełuszki, Prymasa Tysiąclecia Ks.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Patrona naszej szkoły Papieża Jana Pawła II. Po dotarciu do Jasnogórskiego Sanktuarium zwiedziliśmy Bazylikę i Skarbiec oraz pokłoniliśmy się Matce Bożej przed Jej Cudownym Obrazem.

Ale najważniejszym punktem naszego pielgrzymowania był udział w Uroczystej Mszy świętej i modlitwie różańcowej razem z około 10 tysiącami uczniów z 240 szkół noszących imię naszego Umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II.

W tym roku w czasie jasnogórskiego spotkania nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do setnej rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020. Jako pamiątki z tego niezwykłego spotkania dzieci i młodzież otrzymały różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie” oraz okolicznościowe znaczki. Wszyscy pielgrzymi odmówili wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża „Barkę” i „Hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II. Na zakończenie odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list adresowany do papieża Franciszka z zapewnieniem o modlitwie.

W drodze powrotnej na Dworzec Kolejowy w Częstochowie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy „Ławeczce Marka Perepeczko (pamiętnego „Janosika”), który przez wiele lat był dyrektorem miejscowego teatru.

13 października br. już po raz XIX obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Jak co roku zuchy i harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce funduszy na rzecz zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

W tym roku, dzięki hojności naszych parafian udało się zebrać kwotę 521 zł i 10 gr, którą wpłaciliśmy na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00