Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

Podsumowanie 6 edycji kursu o finansach w bibliotece

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_321_N_DSC09645.JPGW ostatni piątek października w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie odbyło się podsumowanie 6 edycji kursu „O finansach w bibliotece”. Biblioteka w Krasocinie już po raz trzeci uczestniczyła w kursie (edycja III, V, VI). W myśl cytatu „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie” 20 mieszkanek gminy Krasocin powyżej 50 roku życia uczestniczyło w cyklu spotkań dotyczących zagadnień związanych z finansami oraz ich zarządzaniem m.in. oszczędzaniem, płatnościami bezgotówkowymi i zarabianiem na emeryturze.

Spotkania odbywały się od połowy lipca do końca października w bibliotece w Krasocinie oraz w filii bibliotecznej w Bukowie. Prowadziły je bibliotekarki Aneta Kowalczyk i Anna Goszczyńska, dzięki wiedzy pozyskanej ze szkoleń organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas kursu zrealizowano 5 wybranych zagadnień z zakresu finansów oraz zorganizowano edukacyjny wyjazd do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Kielcach.

25 października w bibliotece publicznej w Krasocinie koordynator wojewódzki projektu pani Lidia Zielińska, pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach, wraz z dyrektorem GBP im. Feliksa Raka w Krasocinie Magdaleną Kowalczyk wręczyły certyfikaty uczestniczkom kursu dziękując za udział w projekcie. W końcu „nauka to podróż, która trwa przez całe życie”, a „Nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ilość posiadanych pieniędzy” (T. Harv Eker). Naszym kursantkom życzymy, aby ta naukowa podróż nigdy się nie kończyła, a zapał który mają, emanował na innych!

Projekt „O finansach… w bibliotece” szósta edycja realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00