Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu - Spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_274_n_DSC09744.JPGPóźnym popołudniem, 5 listopada, mieliśmy przyjemność gościć w progach biblioteki publicznej w Krasocinie znakomitą osobowość – Ojca Leona Knabita. „Pan Bóg ma poczucie humoru, każdy się przekona,  bo stworzył żyrafę i ojca Leona” –powitał uczestników spotkania tym znanym, wymyślonym przez siebie, dwuwierszem. 90-letni Ojciec Leon, benedyktyn z tynieckiego klasztoru, podczas spotkania zachwycał ciepłem, pogodą ducha i słynnym poczuciem humoru (w 2017 roku został odznaczony Orderem Uśmiechu).

Jest autorem książek (m.in. Ojca Leona różowe okulary,  Przestań narzekać, zacznij żyć, Rekolekcje z ojcem Leonem), prowadził programy w Telewizji Polskiej Ojciec Leon zaprasza, Salomon oraz Credo, prowadził także program Ojciec Leon zawodowiec w kanale Religia.tv.

Ojciec podkreślił, że powodem dla którego przyjechał do Krasocina jest książka, ponieważ pełni ona bardzo ważną rolę w życiu człowieka – od maleńkości aż do starości. Wspomniał, że książki piszą ludzie, którzy mają coś do powiedzenia. Wspomniał także o swoim blogu na portalu Poważne sprawy, poważne odpowiedzi przygotowanym i prowadzonym przez benedyktynów z opactwa tynieckiego (http://ps-po.pl/category/blog-ojca-leona/).  Ojciec Leon mówił o wszystkim co w życiu  najważniejsze – o młodości, miłości, rodzinie, szczęściu, starości, Kościele i wielu innych rzeczach. Obecni poznali również anegdoty z życia tynieckiego zakonnika. W podziękowaniu za spotkanie dyrektor biblioteki Magdalena Kowalczyk wręczyła Ojcu słodki upominek oraz wręczyła w imieniu Wójta Ireneusza Gliścińskiego książki i gadżety związane z gminą Krasocin. Po spotkaniu każdy uczestnik mógł zakupić książkę i otrzymał wpis, miłe słowo i błogosławieństwo Ojca Leona. Ojciec Leon jest żywym dowodem na to, że „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha”!.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00