Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

Tak! On jest Królem! – Jasełka w Szkole Podstawowej w Olesznie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_2_N_DSC_0744.JPGOkres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają życzenia. Również w szkole jest to okres wyjątkowy. Wśród zwyczajów bożonarodzeniowych wpisanych w życie naszej szkoły jest łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, ubieranie choinek w szkolnych salach, śpiewanie kolęd, a także wystawianie szkolnych Jasełek.

Nawiązując do tej tradycji 19 grudnia 2019 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole zostały wystawione Jasełka, przygotowane przez uczniów klasy IIIB i VIB pod czujnym okiem pani Iwony Kwacy, pani Bogusławy Tkaczyk-Omasty i pani Doroty Sitkowskiej. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Brygida Jasnos. Młodzi aktorzy bardzo poważnie potraktowali swoje role i z wielkim przejęciem angażowali się na scenie. Liczna grupa zgromadzona na widowni miała okazję raz jeszcze przeżyć wielkie i doniosłe wydarzenie w historii świata - Narodziny Pańskie. Obok Aniołów i Świętej Rodziny pojawili się Trzej Królowie, pasterze, owieczki, Herod oraz niesforny diabeł, który za wszelką cenę chciał sprawić, aby nie doszło do narodzin Jezusa. Widowisko, którego dopełnieniem była świąteczna scenografia przygotowana przez p. Bogusławę Tkaczyk-Omasta, stworzyło niepowtarzalny klimat radości i refleksji oraz wprowadziło w nastrój skłaniający do przemyśleń. Ogromne brawa dla wszystkich uczniów występujących w przedstawieniu, którzy całym sercem zaangażowali się w przygotowanie Jasełek. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do występu i mimo tremy, poradziły sobie świetnie. Zachwyciły nas swoimi kostiumami, śpiewem, wspaniałym opanowaniem tekstu, ale przede wszystkim ujęły swoim zaangażowaniem. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i pastorałki, a także piosenka na zakończenie pt. ,,Życzenia mają moc”, wspaniale wprowadziły nas w klimat świąt Bożego Narodzenia.   

Wspaniałym dopełnieniem całości był występ uczniów klasy VI B, którzy zagrali kolędy na instrumentach, na których uczą się gry w Orkiestrze Dętej OSP Oleszno. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania życzenia świąteczno-noworoczne dla całej społeczności szkolnej oraz zgromadzonych gości złożyła dyrektor szkoły pani Zofia Marcinkowska oraz  pani Irena Kuśmierczyk - kierownik ZOPO w Krasocinie. Sztuka zaprezentowana przez uczniów tak bardzo spodobała się zaproszonym gościom i społeczności szkolnej, że została wystawiona ponownie w piątkowy wieczór dla rodziców i dziadków. Na przedstawienie przybyli również: ksiądz proboszcz Jacek Szymański, chór „Melodia” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszna. Młodzi aktorzy otrzymali słodkie podarunki od pań z KGW oraz zebrali pochwały za udany występ.

Organizatorzy

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00