Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mieczynie uczestniczyli w ogólnopolskim teście gry edukacyjnej „Godność, wolność i niepodległość”

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_7_n_gra_edukacyjna1.pngW listopadzie bieżącego roku szkolnego  Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie  jako jedna z 30 szkół w kraju (15 szkół podstawowych, 15 szkół ponadpodstawowych) brała udział w testowaniu gry edukacyjnej „Godność, wolność i niepodległość” w ramach projektu edukacyjnego Ministra Edukacji Narodowej  „Niepodległa na lata 2017–2021”.

Po przeprowadzonym teście w dniach 16 -17 grudnia w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja, której celem było przedstawienie i upowszechnienie gry. Na spotkanie zaproszono kuratoria oświaty, ośrodki doskonalenia nauczycieli, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorów szkół, nauczycieli historii, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców klas, nauczycieli świetlicy, nauczycieli zainteresowanych edukacją historyczną.

W konferencji udział wzięli również przedstawiciele szkoły w Mieczynie.

Gra składa się z 15 misji, które swoją tematyką nawiązują do okresu odzyskania przez Polskę niepodległości i są zgodne z podstawą programową, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych i zajęć dodatkowych.

Z myślą o edukacji wczesnoszkolnej, czyli dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej opracowano trzy misje: "Z wizytą w domu Dziadka", "Nazywam się Cichociemna - Elżbieta Zawacka - Zo", "Misja małego himalaisty". W klasach starszych szkoły podstawowej uczniowie mogą zagrać w: "Memory z Józefem Piłsudskim", "Odkryj II RP", "Uwolnij Rudego", "Odkrywanie historii takiej, jaka była naprawdę", "Ogórkiem przez PRL", "Polska współczesna". Część z misji ma do wyboru poziom podstawowy lub zaawansowany.

Po testach przeprowadzonych w szkołach nauczyciele wskazali, że gra jest pomocna w procesie nauczania oraz w ciekawy i nowatorski sposób kształtuje u uczniów postawy patriotyczne
i obywatelskie.

Już w styczniu 2020 roku gra wchodzi w fazę pilotażu, który zaplanowany jest na pół roku i ma na celu weryfikację realizacji założeń projektu oraz jego potencjalny rozwój.

 Galeria  Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00