Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

„Internetowy Teatr TVP dla szkół”

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_10_n_iTeatr.jpg9 stycznia 2020 r. 51 dzieci z klas I-III z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie podczas zajęć obejrzały  sztukę teatralną, którą wystawiał Teatr Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Za pomocą połączenia internetowego i zalogowania  uczestniczyli w spektaklu tak jakby byli w teatrze. iTeatr to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce.

„Nie trzeba będzie aż księżyca z nieba kraść
Żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń...”

Propozycja Arlekina jest współczesną, rozśpiewaną inscenizacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi. Jacek i Placek, bo tak nazywają się bliźniacy, spędzają całe dnie na wygłupach, leniuchowaniu, dokuczaniu innym a nawet na kradzieżach. Ponieważ nie zamierzają się uczyć ani pracować w przyszłości, pewnego dnia postanawiają ukraść złoty księżyc i sprzedać go, aby mieć pieniądze na swoje próżniacze życie. Ruszają więc w długą i pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmieni. Spotykają na swojej drodze całą galerię rozmaitych postaci jak matka z Bagien, pelikany, rój pszczół, zbójców czy nieborak. Czy odnajdą w niej siebie i trafią do mamy? Czy dotkną i poczują, co w ich życiu ważne? Czym będzie dla nich wspólna droga w nieznane, i wreszcie - czym jest dla nich, a także i ich rówieśników, dzisiejszych kilkulatków, poczucie straty.

Spektakl powstał do tekstu Krystyny Wodnickiej, który rodzicom i starszym widzom znany jest z kultowych Bajek Grajek - muzycznych słuchowisk radiowych, w których realizacji brali udział najznamienitsi aktorzy, muzycy, reżyserzy i kompozytorzy na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Dodatkowo, w łódzkim przedstawieniu, wykorzystane zostały rockowe kompozycje zespołu Lady Pank, powstałe do filmu dla dzieci pod tym samym tytułem. Usłyszymy więc sławne Marchewkowe pole czy Hrabiego.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00