Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

Krasocin! Żagle na maszt! Kotwica w górę! Czyli 28 Finał WOŚP w Krasocinie z rekordową kwotą 13.020,65 zł.

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_8_n_DSC_0590.JPGZPO im. rtm. Witolda Pileckiego nieprzerwalnie organizuje Finały WOŚP od 1999 roku. W ostatnią niedzielę tradycyjnie więc na ulice miejscowości wyszło 20 wolontariuszy, aby kwestować na rzecz orkiestry. Dzięki hojności właścicielki baru „Na Rogatce” uczniowie mogli w przerwach kwesty odpocząć tam przy ciepłej herbacie i cieście przygotowanym specjalnie dla nich.

O godzinie 15.00 mieszkańcy Krasocina tłumnie zebrali się w szkole na finałowej imprezie, którą tradycyjnie rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina odgrywając hejnał WOŚP. Podczas koncertu kapelmistrz Leopold Kwapisz z powodzeniem przeprowadził licytację płyt orkiestry. Następnie goście podziwiali występy kilku grup wiekowych mażoretek z zespołu APLAUZ, które zachwyciły doskonałym przygotowaniem i pięknymi strojami. Na scenie śpiewały również solistki Marika Włodarska z kl III  i Nel Włodarska z kl VII oraz Gabriela Skrzypczyk i Anita Lesiak z kl VI, które urzekły widownię samodzielnie przygotowanym tańcem nowoczesnym.  Niespodzianką okazał się występ uczniów klasy III a, którzy na scenę zaprosili rodziców by wspólnie zaśpiewać utwór „Prząśniczki” i „Nasza Klasa III A” Mamy dzieciaków własnoręcznie uszyły stroje dla siebie i małych artystów, a tatusiowie zaprosili zebranych do licytacji przyniesionych gadżetów. Pięknie tańczyły również dzieci z klasy II b. Występy artystyczne zakończył koncert chóru Deo Fidelis z Krasocina, który pastorałkami porwał do spontanicznego tańca najmłodszą widownię.

Obok sceny również wiele się działo! Własne stoisko zorganizowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Krasocina, ucząc zebranych pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentując specjalistyczny sprzęt strażacki. Strażacy przeprowadzili również licytację firmowej koszulki a zwyciężczynię zaprosili do pamiątkowego zdjęcia. W kąciku „Kreatywnego Przedszkolaka” nauczycielki wychowania przedszkolnego wraz z wolontariuszkami zorganizowały zajęcia plastyczne oraz malowanie twarzy dla najmłodszych. W tym czasie rodzice mogli zakupić pyszne ciasta, od których uginały się stoły kiermaszu i napić się herbaty czy kawy. Powodzeniem cieszył się również stolik z przyniesionymi przez darczyńców grami, książkami, płytami i innymi drobiazgami, których sprzedaż zasiliła konto orkiestry. Podczas licytacji trwających przez całą imprezę można było zostać posiadaczem gadżetów WOŚP, pięknego rękodzieła, ekskluzywnych kosmetyków, torebek i wielu innych cennych przedmiotów. Największym zainteresowaniem cieszyły się, jak co roku T-shirty z logo orkiestry, z których jedna osiągnęła niemałą sumę 280 zł oraz domowe torty.

Chętnie licytowano też obrazy. Wyjątkowa była licytacja jednego z nich autorstwa pani Renaty Kowalczyk z krasocińskim wiatrakiem, która zakończyła się kwotą 360 zł. Szczęśliwa zwyciężczyni, mieszkanka Mieronic licytowała obraz przez telefon organizatorów ustawiony na system głośnomówiący. Dowiedzieliśmy się, że wiatrak ma dla niej sentymentalne znaczenie, a ona sama ma korzenie w krasocińskiej ziemi. Salę gimnastyczną zdobił również ogromny kolaż, który został przesłany do sztabu przez artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Praca namalowana na 25 Pol'and'Rock Festiwal przez studentów Akademii pod opieką profesora Piotra C. Kowalskiego została wykonana techniką akryl, tusz, wlepki na płótnie i służyła podczas finału za fantastyczną ściankę zdjęciową.

Sztab WOŚP w Krasocinie gorąco dziękuje wszystkim darczyńcom za okazane serce i hojność oraz uczniom i wolontariuszom za prawdziwą lekcję społecznikostwa i bezinteresownej pracy na rzecz innych. Siema! Do zobaczenia za rok na 29 Finale!

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00