Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt

Smacznie i zdrowo

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_14_n_wrsztaty_Bukowa_3.jpg21 stycznia uczniowie klasy 1 w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie poznawali zdrowotne właściwości koktajli owocowych i mleczno-owocowych. Warsztaty poprowadzono w ramach realizacji w naszej szkole programów „Owoce i warzywa” oraz „Szklanka mleka” przy współpracy Firmy DANA, która jest dostawcą mleka i „witaminek” do naszej szkoły. Warsztaty składały się z części teoretycznej, w ramach której uczniowie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę o warzywach. Wszystkich haseł do odgadnięcia dla pierwszoklasistów było 8, ale rozwiązania nie trudno było się domyśleć, bowiem wszystko wskazywało na to, że to witaminy.

Następnie dzieci zostały zapoznane z ciekawostkami dotyczącymi warzyw i owoców dostarczanych przez Firmę Dana do naszej szkoły, jak również ważnymi faktami dotyczącymi roli warzyw i owoców w naszej diecie, w jakich potrawach są witaminy oraz ogólnymi zasadami zdrowego odżywiania.

Natomiast w części praktycznej najmłodsi zostali zapoznani ze sposobem wykonywania koktajlu owocowego na bazie wody i na bazie kefiru.

Uczniowie brali aktywny udział w pogadance o tematyce prozdrowotnej, przyglądali się procesowi przygotowywania koktajli i spróbowali napoi, które wszystkim smakowały.

Przeprowadzone warsztaty uświadomiły uczniom, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie, a dobre nawyki żywieniowe muszą być kształtowane od najmłodszych lat.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00