Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 26 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Dni Krasocina

b_150_100_16777215_00_images_stories_dni_krasocina_1_(Small).JPGW niedzielę 31 lipca odbył się krasociński festyn, który pierwotnie miał być 3 lipca, lecz ze względu na ulewny deszcz został przełożony. Pogoda i tym razem była duża niewiadomą. Szczęśliwie jednak deszcz oszczędził uczestników.  O godz. 14.00 wyruszył korowód z przed Urzędu Gminy Krasocin na którego czele w bryczce jechały najstarsze mieszkanki Krasocina Panie Janina Niedbał i Janina Łapot w towarzystwie Wójta Gminy Ireneusza Gliścińskiego i sołtysa wsi Krasocin Edwarda Lichosika. (Galeria)

Tuż za nimi mogliśmy podziwiać przemarsz mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krasocina. W korowodzie nie zabrakło lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, Chóru Optymiści z Klubu Seniora w Bukowie oraz mieszkańców. Po dotarciu na miejsce festynu rozpoczęły się występy artystyczne, które koncertem rozpoczęła  Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz pokazem mażoretek. Następnie scena została opanowana przez KGW kolejno z Krasocina, Oleszna, Świdna i Cieśel. Niebywała atrakcją okazał się występ Pani Janiny Łapot, która wykonała piosenki ze swoich młodzieńczych lat. Ostatnim ludowym akcentem był występ akordeonisty pana Gliwińskiego Zenona, po którym odbył się koncert w wykonaniu Chóru Optymiści z Klubu Seniora w Bukowie. Nie zabrakło znanych solistek Dominiki Bałazińskiej oraz Kingi Łapot. Około godz. 20.00 na scenie zaprezentował się zespół z Ciechanowa „Orkiestra Tanio” a po nim kilkugodzinną dyskotekę poprowadził DJ Combo.

Dla ponad tysięcznej widowni przygotowano również wiele innych atrakcji. Można było zobaczyć podczas pracy Pana Eugeniusza Pielińskiego kowala,  który od 15 lat prezentuje swój kunszt między innymi w Skansenie Etnograficznym w Tokarni. Wyroby garncarskie formowane na kole prezentowane były przez rzemieślnika z Rędocina Pana Jaroslawa Rodaka.  Do przejażdżek konnych wierzchem i w bryczce zachęcali Adam Flejterski oraz Jan Wolski.  Ciekawostką  było wykonywanie na murach okalających boisko graffiti przez graficiarzy z Kielc. Nie zabrakło  również atrakcji dla dzieci zjeżdżalni, kulek, prezentacji quadów czy dla nieco starszych Paintball. Dla płci pięknej i nie tylko odbyła się prezentacja mody wykonaniu dziewczyn z grupy Jung Fashion pod opieką Moniki Pawelec.

Była możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez gospodarstwo agroturystyczne „Domek nad rzeczką”. Jak zawsze można było się posilić tradycyjną kiełbaską z grila popijając złocistym napojem…….

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00