ZdjęcieWe wtorek, 20 czerwca, w ramach akcji „Od 4-go roku bez książeczki ani kroku” Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński spotkał się z przedszkolakami z przedszkoli w Krasocinie, Olesznie i Bukowie. O godzinie 9:00  w GBP im. Feliksa Raka w Krasocinie Pan Wójt spotkał się z dziećmi z gr. II i IV z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie (opiekun p. Edyta Pilichowska oraz p. Aneta Mikołajczyk), którym przeczytał zabawne opowiadanie Julina Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.

Następnie wraz z Dyrektor biblioteki p. Magdaleną Kowalczyk rozdali przedszkolakom pamiątkowe książeczki. Pan Wójt odwiedził kolejno grupy 4-latków z Samorządowego Przedszkola w Olesznie (opiekun Justyna Michałek) oraz Samorządowego Przedszkola w Bukowie (opiekun p. Ewa Malaga), gdzie również przeczytał opowiadanie i wręczył pamiątkowe książeczki. Mamy nadzieję, że otrzymane książki wyrobią nawyk częstego sięgania po lekturę. Panu Wójtowi dziękujemy za pomoc w krzewieniu kultury i zapału czytelniczego u dzieci od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że „pociąg do książek” pozostanie na długo w ich duszach.