Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 3 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Renata, Jakub, Ryszard

Gospodarka Odpadami

PSZOK nieczynny do odwołania

Czytaj więcej...Z uwagi na trwający stan zagrożenia zdrowia i w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym   informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Ludowców 9A w Krasocinie, będzie nieczynny od dnia 16.03.2020r. do odwołania.

Uczą książki dzieci, jak segregować śmieci

Czytaj więcej...W kolejnym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece publicznej w Krasocinie panią Katarzynę Śliwińską. W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Krasocinie (wychowawczyni p. Anna Wrona). Pani Kasia, która na co dzień pracuje w referacie Rolnictwa i ochrony środowiska w miejscowym Urzędzie Gminy, przeczytała dzieciom opowiadanie „Foka w tarapatach, czyli jak powstał eko-patrol” z książki Niesamowite przygody Toli, Poli i Urwisa (autor Moniki Miłowskiej z Fundacji Tup Tup Tup). 

Czytaj więcej...

TORBY NA ZAKUPY

Czytaj więcej...W ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, wynikającej z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Gmina Krasocin za pośrednictwem sołtysów dostarczy ok. 3000 szt. toreb na zakupy (wykonanych z tworzywa pochodzącego z recyklingu) dla wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Gmina, m.in. w  taki sposób chce podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców naszej gminy, którzy wykorzystując torby wielokrotnego użytku, zrezygnują z  korzystania z popularnych reklamówek z plastiku. Pamiętajmy!!! By chronić środowisko warto używać produktów wielorazowego użycia.

Informacja dla mieszkańców, którzy wystawiają do odbioru odpady komunalne w pojemnikach lub workach z tego samego adresu.

Czytaj więcej...Urząd gminy informuje, że  w sytuacji, gdy w miejscu odbioru odpadów komunalnych znajdują się pojemniki lub worki kilku właścicieli nieruchomości,  wówczas właściciele tych nieruchomości  są zobowiązani  (na własny koszt)   do oznaczenia  pojemnika lub  worka  adresem (dot. m.in.  mieszkańców wynajmujących mieszkania od gminy oraz jeśli  na terenie nieruchomości znajduje się kilka domów lub dom zamieszkują dwie odrębne rodziny i każda z tych rodzin ma złożoną odrębną deklarację, a odpady są wystawiane  przed nieruchomość przy wspólnej bramie itp.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca przygotowania odpadów do odbioru

Czytaj więcej...Firma odbierająca odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy zwróciła się z prośbą do gminy Krasocin, aby mieszkańcy którzy wystawiają odpady segregowane w workach, gromadzili odpady przed nieruchomościami z podziałem na kolor worka. Z obserwacji firmy wywozowej wynika, że często  mieszkańcy wystawiają odpady w workach żółtych, a pod nimi znajdują się worek ze szkłem w kolorze zielonym lub worek z papierem w kolorze niebieskim.

Czytaj więcej...

Informacja o obowiązującej w 2020r. stawce opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Czytaj więcej...Informujemy mieszkańców gminy Krasocin, że począwszy od 01.01.2020r. do 31.08.2020r. stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi NIE ULEGNIE ZMIANIE i wynosi 8,00zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady komunalne są w sposób selektywny zbierane i odbierane.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

 

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Czytaj więcej...Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie oraz niektórych innych ustaw, Właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnienia utrzymania czystości i porządku przez zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów  dzielimy na cztery frakcje:

Czytaj więcej...

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00