Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 29 Listopad 2020    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

ODZNAKI JAKOŚCI ETWINNING

W  marcu oraz lipcu bieżącego roku uczniowie klasy obecnej szóstej oraz absolwenci Zespołu Placówek Oświatowych im Jana Pawła II w Bukowie wraz z opiekunem p. Barbarą Smól otrzymali Krajowe Odznaki Jakości w programie eTwinning, za wysoki poziom realizowanych zadań w projektach „Szkoła moich marzeń” oraz „W dobrym kierunku”.

 Jest to dla nas kolejne wyróżnienie i publiczne potwierdzenie zaangażowania szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej. Projekty wykorzystywały różnorodne metody pedagogiczne takie jak: gromadzenie materiałów, rozwiązywanie problemów, prowadzenie badań, porównywanie prac. Projekt “Szkoła moich marzeń” miał za zadanie stworzyć takie miejsce  dla uczniów, gdzie nauka będzie przyjemnością i spełni wszystkie oczekiwania młodych ludzi. Większość pracy nad projektem odbywała się w ramach zajęć szkolnych i była związana z treściami nauczania. Wszystkie szkoły partnerskie - 4 współpracowały ze sobą podczas zadań tworząc 2 grupy miedzyszkolne i wykorzystując nowoczesne technologie realizowali harmonogram działań przewidzianych do realizacji. Uczniowie zajmowali  się tym samym tematem, dzielili się swoją pracą i tworzyli wynik końcowy projektu. Zadania oparte były na współpracy i wymianie doświadczeń, a ta komunikacja zachęcała uczniów do czytania, słuchania i oglądania prac partnerów.

Podobnie przedstawiała się praca w projekcie „W dobrym kierunku”, który rozpoczęliśmy w lutym bieżącego roku. Jednak przejście na naukę zdalną przeniosło naszą prace wyłącznie do sfery on-line. Trzy szkoły: dwie podstawowe i jedna średnia, szukały i opracowywały środki transportu by w efekcie końcowym przygotować wycieczkę do wybranego miejsca. Wirtualna podróż została całkowicie przygotowana i zaplanowana, a uczniowie dzięki nowoczesnej technologii mogli poczuć się jak w rzeczywistości.

Projekty eTwinning są doskonałą okazją do podzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą, zainspirowania innych nauczycieli, przedstawienia ciekawej metody, narzędzia, czy sukcesu, jaki odnieśliśmy ze swoimi uczniami. To wyróżnienie ogromnie nas cieszy i motywuje do dalszej pracy w ramach programów eTwinning.

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00