Wośp 2024 BukowaDla sztabu w Bukowie był to 18 finał WOŚP. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii”  środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Sztab w Bukowie, którym w tym roku kierowała Justyna Tatar, zebrał 20 379,57 zł (3 lata temu uzbieraliśmy 17 662,99). Dla sztabu pracowało 13 wolontariuszy. Najwięcej zebrała Iza Brymerska z Gruszczyna -  576,01 złotych.

ZdjęcieW dniu 18.12.2023 r. dzieci z grupy Krasnale pod kierunkiem p. Wioletty Nowickiej sprawiły radość swoim bliskim przedstawieniem jasełkowym pt.,, Maleńka miłość w żłobie śpi”. Przedszkolaki ku radości swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Jasełka w złobkuOkres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen piękna, radości i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowość tego szczególnego okresu w naszym żłobku po raz pierwszy odbyły się żłobkowe jasełka.
Spotkanie rozpoczęła Dyrektor żłobka p. Paulina Klimczyk, witając przybyłych gości: Zastępcę Wójta Gminy Krasocin p. Jacka Sienkiewicza i Kierownik CUW w Krasocinie p. Irenę Kuśmierczyk.

Dzień praw dziecka20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Sześciolatki w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Dzieci siedzące w okręguJuż od osiemnastu lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.
Z tej okazji biblioteka szkolna ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie zorganizowała następujące akcje: