Dzieci wraz z Policjantami oraz Maskotką KPP Włoszczowa na zdjęciu grupowymW dniu 11.07.2022r w Żłobku Gminnym ,,Wesoły Wiatraczek” w Krasocinie odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie ze żłobkowiczami. Mundurowi przekazali dzieciom zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze.

Zdjęcie grupowe z rozdania nagród Wójta Gminy KrasocinW dniu 22 czerwca 2022 r. na sali gimnastycznej w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Krasocin, podczas której wręczono nagrody Wójta Gminy Krasocin Laureatom i Finalistom Konkursów Przedmiotowych, XXVI Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej oraz etapu wojewódzkiego XXI Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” „O wodzie w przyrodzie”. W sesji udział wzięli zaproszeni goście: Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik oraz Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Pan Sławomir Krzysztofik.

Zdjęcie grupowe dzieciW Szkole Podstawowej w Bukowie od listopada do czerwca w oddziale „0” i w klasie III realizowane były zajęcia wg programu „ Przyjaciele Zippiego”. Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

Dzieci na wycieczce do BałtowaDnia 15 czerwca 2022r. pierwszaki z Zespołu Placówek Oświatowych im Jana Pawła II w Bukowie, wraz ze swoimi rodzicami wychowawczynią p.Wiesławą Kondraciuk, udały się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie., gdzie czekało wiele atrakcji łączących naukę z zabawą.

Nagrodzeni w konkursieKonkurs w Brzezinach łączy młodych ludzi zafascynowanych niezwykłą osobowością papieża Polaka, głównie, choć nie tylko, uczniów szkół noszących imię Jana Pawła II. Mają oni okazję spotkać się z rówieśnikami i zmierzyć się z nimi w konkurencjach wiedzowych. Konkurs „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy" jest organizowany w rocznicę urodzin papieża Polaka. Uczestnikami są uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej.
W tegorocznym konkursie, wznowionym po dwuletniej przerwie, uczestniczyło 17 szkół z różnych zakątków województw świętokrzyskiego.