Edukacja z wojskiemW ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem” w dniu 10 czerwca 2025r., uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Bukowie uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzami ppor. Ewą Kolb, kpr. D. Zarębskim, st.szer. S. Drabisztewski. Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy z obszaru ratownictwa medycznego, zarządzania bezpieczeństwem i obrony cywilnej. Przybyli goście poruszyli także zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, systemem alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. W drugiej część spotkania uczniowie ćwiczyli praktycznie, pod czujnym okiem żołnierzy RKO oraz sprawdzali swoją wiedzę odpowiadając na zadawane pytania.