Poniedziałek 4 maja 2026r w Szkole Podstawowej w Bukowie odbyły się warsztaty żywieniowe z dietetykiem. Uczniowie klas 2 i 3 poznali zasady zdrowego żywienia, a także dowiedzieli się, ile cukru zawierają popularnie spożywane produkty.
Pani dietetyk przypomniała zasady konstruowania piramidy żywieniowej, w stosowaniu której ważnym elementem jest aktywność fizyczna oraz czerpana z niej radość i energia. Celem spotkania było również pokazanie w jaki sposób można całkowicie zastąpić produkty, aby było smacznie i zdrowo. Na zakończenie warsztatów uczniowie samodzielnie przygotowali pyszna przekąskę z podpłomyków, serka wiejskiego i soczystych owoców popijając zdrowy sok jabłkowy.