12 maja 2026 r. podczas seminarium wojewódzkiego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2025” oraz „Biblioteka Roku 2025”.
Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński został po raz kolejny uhonorowany przez Zarząd Okręgu SBP w Kielcach oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w uznaniu zasług dla rozwoju bibliotek publicznych i promocji czytelnictwa na terenie Gminy Krasocin i Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. Nagrodę wręczyły Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach Agnieszka Kuś oraz Jolanta Sopińska, Przewodnicząca Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie została uhonorowana nominacją do tytułu Biblioteka Roku 2025.