PLAKAT EKO SENIORWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Projekt Doradztwa Energetycznego mają zaszczyt zaprosić seniorów z województwa świętokrzyskiego do uczestnictwa w Kampanii edukacji ekologicznej EKO Senior pod hasłem Mądrość Wieku – Siła NaturyGościem wydarzenia będzie Anita Sowińska - Wiceminister Klimatu i Środowiska.

Konferencja dla seniorów z powiatu włoszczowskiego odbędzie się 9 czerwca br. we Włoszczowie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, przy ul. Wiśniowej 10. Konferencja rozpocznie się godzinie 11:00 i potrwa ok. 2 godzin.

Jednocześnie informujemy, że po konferencji przewidziano gorącą kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Możliwa będzie również indywidualna konsultacja z doradcami energetycznymi.

Celem kampanii jest dotarcie do seniorów z praktyczną i przydatną na co dzień wiedzą dotyczącą np.:

  • zanieczyszczenia powietrza i wpływu na zdrowie seniorów, jak się przed tym chronić,
  • właściwych nawyków korzystania z energii i wody, czyli co możemy zrobić, by zmniejszyć swoje rachunki,
  • ogrzewania domów i korzystania z odnawialnych źródeł energii,
  • ograniczania odpadów, nowego systemu kaucyjnego i korzyści z niego płynące, - możliwości dofinansowania do przedsięwzięć proekologicznych.

Szczególną uwagę chcemy również zwrócić na aspekt bezpieczeństwa, dlatego do kampanii zaprosiliśmy również przedstawicieli Straży Pożarnej oraz Policji, by dodatkowo wzmocnić przekaz bezpiecznego korzystania z różnych źródeł ogrzewania i zachowania ostrożności w trudnych sytuacjach.

Do zobaczenia na spotkaniu.

Z poważaniem, Jacek Skórski
Prezes Zarządu

 

Dodatkowe informacje, zapisy pod numerem telefonu: 41 388 29 27, 41 388 29 20