W środę 27 maja 2026 w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się pierwszy Konkurs Recytatorski „Poezja dla mamy” dla klas 0 – 3, którego koordynatorem była pani Marta Robak. Celami tego konkursu były rozwijanie zdolności artystycznych, popularyzacja poezji, kształtowanie kultury żywego słowa oraz przełamywanie nieśmiałości przed wystąpieniami publicznymi.
Zadaniem uczestników tego konkursu była recytacja wiersza poświęconego mamie lub miłości macierzyńskiej. Komisja brała pod uwagę m.in.: zgodność wierszy z podaną tematyką, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację wiersza oraz ogólny wyraz artystyczny. W składzie komisji byli: pani dyrektor Agata Kapelusz – Derejska, pani Aneta Banaś oraz pan Gabriel Kowalczyk. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Przemysław Goszczyński z klasy III,
II miejsce – Laura Bebel z klasy I,
III miejsce – Franciszek Klimczyk z klasy IIb.
Wyróżnienie zdobyli: Kaja Jabłońska (kl. 0), Hanna Budziosz (kl. IIb) oraz Igor Słabisz (kl. IIb).
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!