Strawczynada 2022 Wójt Gminy Strawczyn, Przewodniczący Rady Gminy Strawczyn oraz Dyrektor SCKSiC serdecznie zapraszają na moc atrakcji podczas dwudniowego święta gminy Strawczyn. Tegoroczna Strawczynada odbędzie się 20 i 21 sierpnia na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku. Weekendowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji. W sobotę będą to głównie zmagania sportowe -, czyli V Strawczyńska Zadycha , finał Pucharu Wójta w piłce nożnej, II Mistrzostwa Strawczyna w wyciskaniu sztangi, II zawody o puchar Dyrektora SCKSiC na skateparku, finał ligi tenisa ziemnego, a na koniec dyskoteka z DJ Mike F i DJ Dev J, w niedzielę w ramach dożynek gminnych zagrają lokalne kapele ludowe oraz znane zespoły muzyczne.

Gwiazdami wieczoru będą zespoły WEEKEND, CAMASUTRA oraz BIAŁA ARMIA.

Na terenie CSR OLIMPIC będzie również olbrzymi park zabawy, strefa gastronomiczna, stoiska sołeckie i handlowe.
W niedzielę odbędzie się również akcja krwiodawstwa oraz rejestracji dawców szpiku. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy od godz. 11:00 do godz. 17:00. Każdy kto odda krew, weżnie udział w losowaniu nagród.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Minister Sportu Anna Krupka Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski , Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Starosta Kielecki Mirosław Gębski .

Serdecznie zapraszamy.