KomunikatZakład Gospodarki Komunalnej w Krasocinie informuje, że w badanej próbce wody z wodociągu Mieczyn wykryto obecność bakterii z grupy coli w ilości 8 jtk/100ml. W związku z powyższym na mocy decyzji nr NHS.9020.3.11.9.2022 z dnia 18.08.2022r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie, woda w miejscowości: Huta Stara, Mieczyn, Karolinów, Wojciechów, Lipia Góra, Brygidów, Ostra Górka, Porąbki, Podlesko, Stojewsko, Jakubów, Rogalów, Borowiec, Świdno, Chotów, Chałupki, Wola Świdzińska, Oleszno ul. Wojciecha, Podgórska, Północna, Zielone Wzgórze, Spacerowa, Słoneczna, Spółdzielcza, Zagórska, Polna, Źródłowa, Włoszczowska, Kielecka, Parkowa, Łąkowa, Wschodnia, Sosnowa, Kościelna, ul. 1-go Maja numery nieparzyste od 1-25, Kozia Wieś nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r. poz. 2294)

UWAGA: Wodę należy gotować przez 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży prac porządkowych np.: spłukiwania toalet i mycia podłóg. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.