PrzedstawienieSą takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.

Tymi słowami dnia 30 marca 2023 r. w Samorządowym Przedszkolu w Olesznie rozpoczęło się spotkanie wielkanocne pod hasłem „Uśmiechnięte święta”, na którym gościliśmy z-cę Wójta Gminy Krasocin p. Jacka Sienkiewicza, kierownika Centrum Usług Wspólnych w Krasocinie p. Irenę Kuśmierczyk, w-ce dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie p. Mariolę Kamińską, proboszcza parafii Oleszno ks. Jacka Szymańskiego, wikariusza parafii Oleszno ks. Mariusza Rozina oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich z Oleszna p. Wiesławę Szlachtę.

Nie zabrakło również licznie przybyłych rodziców, którzy z niecierpliwością oczekiwali na występ swoich dzieci.
Zebranych gości powitała p. Justyna Michałek wychowawca grupy oraz p. Wioletta Nowicka, która współuczestniczyła w przygotowaniu uroczystości. Prowadzące podziękowały gościom za przybycie i zaprosiły do wspólnego oglądania występu czterolatków.
Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne, a ponadto wyjaśniło symbolikę święconych w Wielką Sobotę pokarmów.
Na zakończenie spotkania za-ca Wójta Gminy Krasocin p. Jacek Sienkiewicz oraz w-ce dyrektor Zespołu Palcówek Oświatowych w Olesznie p. Mariola Kamińska złożyli wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne, po czym Wielkanocny Zajączek obdarował przybyłych gości i dzieci wielkanocnymi upominkami. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Olesznie za przygotowanie dla dzieci słodkiego upominku w postaci pysznych ciasteczek.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz mokrego Śmingusa - Dyngusa.
Organizatorki