PielgrzymkaTradycyjnie - już po raz siedemnasty - Zespół Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie gościł u siebie rowerową pielgrzymkę z Krasnegostawu, zdążającą do sanktuarium na Jasnej Górze. W tym roku grupa liczyła 40 osób. Podróż pielgrzymi rozpoczęli na Lubelszczyźnie, by po trzech dniach i pokonaniu ponad 260 km dotrzeć do Krasocina. W tym roku bardzo sprzyjająca aura, pozwoliła rozszerzyć program o dłuższy wypoczynek na rynku w Chęcinach i nad rzeczką w Bocheńcu.

Wieczorem, po odświeżeniu się i odpoczynku, pielgrzymi udali się do groty Najświętszej Marii Panny. Tu ksiądz kapelan poprowadził nauki rekolekcyjne i Apel Jasnogórski. Urokliwe otoczenie groty w wieczornym oświetleniu nastrajało do modlitwy i refleksji. Następny dzień przywitał pątników pięknym, słonecznym porankiem. Po wczesnym śniadaniu, pielgrzymi udali się do groty na poranną mszę św. O 800  grupa  wyruszyła w dalszą drogę do Częstochowy.

Ksiądz kapelan pielgrzymki podkreślił, że na całej trasie, to właśnie Krasocin najserdeczniej przyjmuje pątników. Starosta powiatu krasnostawskiego Pan Andrzej Leńczuk, który w tym roku wyjątkowo nie mógł wziąć udziału w pielgrzymce, wystosował na ręce dyrektora naszej szkoły list z podziękowaniami. Pielgrzymi nie kryli podziwu, że w każdym kolejnym roku Krasocin zaskakuje ich zmianami swojego wizerunku. Byli zachwyceni nowym otoczeniem groty, wiatraka, szkoły. Narzekali tylko, że w naszym województwie jest tak mało ścieżek rowerowych, inaczej niż na Lubelszczyźnie.

Opiekunem grupy podczas pobytu w Krasocinie, była pracownica krasocińskiej szkoły Pani Barbara Klim.