ZdjęcieW dniach 13-14.05.2023 r. na obiekcie sportowym w Skorkowie odbył się II Memoriał upamiętniający byłego członka Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Razem” w Skorkowie, zawodnika Łuczniczego Klubu Sportowego Strzała Skorków Dariusza Wijasa. W zawodach wzięło udział 67 łuczników z całej Polski. W pierwszym dniu zawodów wystartowało 42 łuczników i łuczniczek z 11 klubów. Rywalizacja odbywała się w kategorii łuków klasycznych mężczyzn oraz łuków bloczkowych i barebow z podziałem na kategorie: kobiety i mężczyźni (łącznie 5 kategorii). Nasz klub ŁKS Strzała Skorków reprezentowali w kategorii łuków barebow: Gabriel Stefańczyk, Dariusz Szewczykowski, Piotr Wojniak, Jacek Kupczyk w kategorii łuków bloczkowych Mariusz Wijas i Paweł Walasek.

W kategorii łuków klasycznych mężczyzn zwyciężył Rafał Czapaj z UKS Grot Ruda Śląska. W kategorii łuków barebow zwyciężył również Rafał Czapaj z UKS Grot Ruda Śląska. 9 miejsce uzyskał Jacek Kupczyk, 12 miejsce Piotr Wojniak, 14 miejsce Dariusz Szewczykowski, 15 miejsce Gabriel Stefańczyk. W kategorii kobiet zwyciężyła Inga Zagrodzka-Dobija z Karimy Prząsław. W kategorii łuków bloczkowych zwyciężył olimpijczyk Rafał Dobrowolski z Karimy Prząsław. 6 miejsce zajął Mariusz Wijas, 8 miejsce Paweł Walasek. W kategorii kobiet zwyciężyła Halowa Mistrzyni Europy Anna Stanieczek LUKS Orlik Goleszów

W drugim dniu zawodów rywalizowały dzieci w kategorii apacz, młodzik i kadet. Do rywalizacji stanęło 25 dzieci z 3 klubów: ŁKS Strzała Skorków, UKS GROT Ruda Śląska i Olimp Strawczyn. W kategorii apacz dziewczynki - Nasze młode łuczniczki ze Skorkowa zdobyły odpowiednio: 1 miejsce Adrianna Wijas, 2 miejsce Julia Jabłońska, 3 miejsce Blanka Walasek, 4 miejsce Oliwia Piekaj, 5 miejsce Iga Walasek, 6 miejsce Natalia Szymkiewicz, 7 miejsce Kaja Walasek. W kategorii apacz chłopcy - Nasi młodzi łucznicy uzyskali odpowiednio: 1 miejsce Adam Konieczny, 2 miejsce Radosław Klim. W kategorii Młodzik dziewczynki – łuczniczki z ŁKS Strzała Skorków uzyskały odpowiednio miejsca 3 miejsce Zosia Stefańczyk, 4 miejsce Nadia Konieczna, 6 miejsce Amelia Wijas. W kategorii Młodzik chłopcy – Nasz łucznik Ernest Suliga Uplasował się na 2 pozycji. W kategorii kadet 1 miejsce Karol Tambor, 2 miejsce Dawid Szymkiewicz, 3 miejsce Hanna Mietelska. Wielkie gratulacje dla młodych łuczników i łuczniczek z Naszego klubu.

Dariusz Wijas był jednym z inicjatorów budowy obiektu sportowego w Skorkowie. Zmarł nagle w 2018 r. w wieku 32 lat. Od czasu powstania w 2015 r. sekcji łuczniczej był jej czynnym zawodnikiem i członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Razem” w Skorkowie. Bardzo dziękujemy sponsorom za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu memoriału: Rafał Kaczmarczyk, Tomasz Kwapisz, Michał Sornat, Rafał Chruściel, Urząd Gminy Krasocin.

Za wsparcie w zakupie pucharów dziękujemy Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Z pozyskanych środków zostały zakupione, puchary, dyplomy, upominki dla dzieci. Dodatkowo dla wszystkich uczestników zawodów w pierwszy jak i drugi dzień przygotowane zostały darmowe ciepłe posiłki, co było miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników zawodów. Duże podziękowania dla członków Stowarzyszenia i łuczników z ŁKS Strzała Skorków za ogromne zaangażowanie i trud włożony w organizację zawodów.