Przed siedzibą TVPW programie przygotowane przez Kgw Występy zostały potrawy wielkanocne; pierwsza potrawa tradycjna na starych recepturach był to ocet wielkanocny – potrawa przekazywana z pokolenia na pokolenie ,stara receptura babć. Ocet wielkanocny to zupa gotowana na śniadanie wielkanocne. Podstawą tego dania jest zakwas z otrębów pszennych i przegotowanej wody z ziemniaków.

Druga potrawa tradycyjna w nowoczesnym wydaniu to mięsny warkocz świętokrzyski z polędwiczki wieprzowej w cieście francuskim.
Potrawy były oceniane przez szefów kuchni : Artura Moroza i Bartłomieja Witkowskiego.
Potrawy przygotowane przez Panie były dużym zaskoczeniem dla jury.
W programie udział wzięły Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Występach - Ewa Frączek i Zastępca Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Występach – Emilia Goszczyńska.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Występach reprezentowały Gminę Krasocin , Powiat Włoszczowski i Województwo Świętokrzyskie.
Kulinarne Potyczki z udziałem Pań będzie niebawem można obejrzeć w TVP 3, TVP Polonia , TVP Kobieta.
Podziękowania dla Wójta Gminy Krasocin Ireneusza Gliścińskiego oraz Radnego Rady Gminy Krasocin Dariusza Frączka za pomoc w przygotowaniach do programu.