Dzieciaczki z PolicjantamiW dniu 12.07.2023r w Żłobku Gminnym ,,Wesoły Wiatraczek” w Krasocinie odbyły się ćwiczenia próbnej ewakuacji, którymi kierowali przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Podczas ćwiczeń dzieci miały okazję zapoznać się z wozem strażackim oraz sprzętem, jakiego używają strażacy podczas wykonywania swojej pracy.

Maluszki były zachwycone pokazem pożarniczym, który strażacy zaprezentowali na koniec spotkania. Zaś 25 lipca gościliśmy w żłobku przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Pan Dzielnicowy wytłumaczył dzieciom do czego służą znaki drogowe i jaką funkcję pełnią. Wyjaśnił także, jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych oraz wręczył wszystkim dzieciom elementy odblaskowe, tłumacząc jak ważną rolę pełnią. Nie mogło zabraknąć również gościa specjalnego Koziołka Spoko😊, który razem z dziećmi ćwiczył prawidłowe przejście przez jezdnię na drugą stronę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mundurowym za obecność oraz cenne wskazówki.