pieczenie ziemniakówStowarzyszenie MorsoManiacy oraz członkowie Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich z Oleszna zorganizowali dla wszystkich chętnych w dniu 23 października spotkanie integracyjne, które miało miejsce na boisku sportowym przy szkole im. Armii Krajowej w Olesznie.

Spotkanie otworzył prezes Stowarzyszenia MorsoManiacy Mariusz Wrzeszcz oraz prezes SKGW Wiesława Szlachta witając zgromadzonych gości, mieszkańców, przedstawicieli władz powiatu.
W tym dniu przygotowano pyszne pieczonki, ziemniaki z ogniska, kiełbaski. Panie z SKGW częstowały chętnych ciastami, ciastkami, cukierkami. Malusińscy, których było dużo, mogli skosztować smakołyków przygotowanych specjalnie dla nich.
Spotkanie mieszkańców to nie tylko okazja do skosztowania kulinarnych specjałów, ale przede wszystkim sposób na nudę, okazja porozmawiania z innymi ,integracja mieszkańców oraz aktywna forma spędzenia czasu wolnego.
Ponadto MorsoManiacy przygotowali wiele ciekawych konkurencji sportowych. To była wspaniała okazja do tego, aby zachęcić ludzi do ruchu, wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali nagrody. Ich zakup był możliwy dzięki hojności naszych darczyńców i przyjaciół, którzy także zaszczycili nas swoja obecnością. Zabawa była udana, było mnóstwo śmiechu podczas konkurencji, oklaski dla zwycięzców. Gorące rytmy taneczne wprowadziły wszystkich w ruch i dobry nastrój.
Wioleta Wrzeszcz